סיור וירטואלי  בגן המדע
אודות גן המדע 

 


גן המדע הוא מוזיאון מדע ייחודי המציע מסע חווייתי לתוך הפיזיקה שמאחורי תופעות הטבע. פעילות מהנה לכל המשפחה ולמבקרים בכל המסגרות (כיתות, בודדים, ארגונים וכו'). המוזיאון פועל תחת כיפת השמיים בלב מכון ויצמן למדע ברחובות.


הגן מתפרש על פני עשרה דונם של מדשאות ירוקות ובהן יותר מתשעים מוצגים המדגימים את חוקי הפיזיקה, שימוש באנרגית השמש והמים ותופעות טבע רבות אחרות.


הגן הוקם בשנת 1998 כיוזמה של מנהלו הראשון, ד"ר משה רשפון, במטרה לקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים למדע ולהדגים תופעות טבע בדרך חווייתית ומהנות.


בגן ממוקמים מוצגים הממחישים עקרונות מדעיים ותופעות טבע תוך כדי משחק והתנסות. אפשר, למשל, לחוש סוגים שונים של גלים, לחוות הרגשה של אסטרונאוט הצועד על הירח, וללמוד תוך התנסות על הדרך שבה רקדנים מאיצים ומאטים את תנועת הסחרור שלהם על קצות האצבעות.
בגן מתקיימות גם תערוכות מתחלפות בנושאים מדעיים שונים, וכן בנושאים אמנותיים הנושקים למדע.


באקו-ספירה, מתחם אקולוגי ייחודי לגן המדע – מוזמנים המבקרים לחוות ולחקור את יחסי הגומלין בין רכיביה השונים של מערכת אקולוגית.


מאז הקמתו זכה הגן במספר פרסים, בהם פרס המועצה לארץ ישראל יפה, ופרס מטעם הארגון הבינלאומי למוזיאוני מדע וטכנולוגיה (ASTC) לאות הוקרה על יצירת חוויית ביקור יוצאת דופן. מייסד הגן, ד"ר משה רשפון, קיבל גם את "פרס החדשנות" של הארגון.


בחגים ובחופשות מתקיימות בגן פעילויות מיוחדות למשפחות ולציבור הרחב. בגן המדע ובסביבתו נערכות גם רבות מהפעילויות של פסטיבל המדע – חגיגה של מדע, תרבות וטכנולוגיה. מדי שנה מארח הגן עשרות אלפי מבקרים בגילאים שונים.

 

איך מגיעים?

ברכב פרטי – עליכם להגיע לכניסה הצפונית של רחובות ושם להכנס בשער הראשי של מכון ויצמן למדע; מגרש חנייה חופשי מחכה לכם ליד הגן.

ברכבת – עלו על כל רכבת הנוסעת בכיוון רחובות ורדו בתחנת רחובות. מכאן ועד הגן המשיכו בטיול רגלי דרך שער הכניסה הצפוני של מכון ויצמן (כ-15 דקות).

לנעזרים במכשיר ניווט לווייני, הכניסה למכון ויצמן נמצאת ברחוב הרצל 234.

לרוכבי האופניים – כדאי להביא מנעול לאופניים על מנת לנעול את האופניים בחוץ.


זמני פתיחת הגן לקהל הרחב:
ראשון עד חמישי: 17:00-10:00
יום שישי: גן המדע פתוח לקבוצות מתואמות וימי הולדת בהזמנה מראש בלבד
יום שבת: 17:00-10:00

* מומלץ להגיע כשעתיים לפני הסגירה.

  

 ® Created by:  www.photo3d.co.il - 360 HD virtual tour